اجرای طرح فاضلاب و پساب شهری گرمسار با مشاركت بخش خصوصی

	اجرای طرح فاضلاب و پساب شهری گرمسار با مشاركت بخش خصوصی

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان سمنان از اجرای طرح فاضلاب و پساب شهری گرمسار با مشارکت بخش خصوصی در آینده نزدیک خبر داد.

جلسه بررسی مشکلات حوزه آب و فاضلاب شهری شهر گرمسار و اجرای پروژه مشارکتی و حضور سرمایه گذاران با حضور نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان ، فرماندار و دیگر مسئولان اجرایی استان و شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری گرمسار برگزار شد .

در این جلسه محمد طاهری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان با اعلام این مطلب از ضرورت اجرای طرح های حوزه فاضلاب شهری با حضور سرمایه گذاران و بخش خصوصی در استان خبر داد و اظهار داشت : درکل کشور بیش از 400 شهر کشور از اعتبارات حوزه فاضلاب برخوردار هستند اما رقم های اعتباری کفاف اجرای طرح های حوزه فاضلاب شهری نمی شود و تنها راه برای اجرای این گونه پروژه ها مشارکت بخش خصوصی و پروژه های بیع متقابل فاضلابی در شهرهااست که استان سمنان در این بخش راه ها و قدم های موثری را برداشته است .

در ادامه این جلسه غلامرضا کاتب ، نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی از اجرای طرح فاضلاب شهری گرمسار در آینده نزدیک با مشارکت بخش خصوصی و شهرداری گرمسار خبر داد . و گفت : شهرداری ها می توانند با مشارکت در این طرح ها از فضا سازی های کلان شهری و پروژه حوزه آبخیز داری و کشاورزی نوین در بخش پساب این گونه فاضلاب ها استفاده نمایند . کاتب در ادامه مشکل کمبودآب در کشور را جدی دانست و اظهار داشت : دولت و مجلس ازطرح های نوین آب و فاضلاب در کشور که در تامین آب منطقه موثر باشد استقبال می کند .

منبع:http://meraatnews.com