متن سخنرانی رییس محترم جمهور در مراسم رای اعتماد کابینه دولت دوازدهم در مجلس شورای اسلامی مورخ 1396/05/24درخصوص ضرورت استفاده از مشارکت بخش خصوصی و اصلاح نظام قيمت گذاری

متن سخنرانی رییس محترم جمهور در مراسم رای اعتماد کابینه دولت دوازدهم در مجلس شورای اسلامی مورخ  1396/05/24درخصوص ضرورت استفاده از مشارکت بخش خصوصی و اصلاح نظام قيمت گذاری

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی  در مراسم رای اعتماد کابینه دولت دوازدهم در مجلس شورای اسلامی اشاره کردند که: حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری آن در ارائه خدمات عمومی، مشروط به آن است که بتوانیم با اصلاح نظام قیمت گذاری، انگیزه های اقتصادی لازم را برای حضور این بخش، ایجاد کنیم و این نیازمند حمایت و پشتیبانی نمایندگان محترم مجلس است. 

رئیس محترم جمهور در این مراسم به این نکته اشاره کردند که دولت نیازمند آن است نه تنها از رشد هزینه‌های خود بکاهد، بلکه بتواند منابع خود را به صورت کارا تخصیص دهد. به همین منظور نظام سرمایه گذاری ملی بویژه در حوزه‌های درمان و آموزش تغییر خواهد کرد و بخشی از خدمات دولتی توسط بخش خصوصی و به عنوان خرید خدمت ارائه خواهد گردید.

همچنین در ادامه افزوند: البته حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاری آن‌ها در ارائه خدمات عمومی مشروط به آن است که با اصلاح قیمت‌ گذاری‌ها انگیزه‌ها را برای حضور آن‌ها فراهم کنیم که نیازمند همکاری شما نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی است به علاوه اجرای بخشی از طرح‌های عمرانی نیز با مشارکت بخش خصوصی انجام می گیرد. این امری است که در برنامه ششم توسعه و قانون بودجه امسال بدان اشاره شده است. البته مردم عزیز ما به حق انتظار دارند دولت و بلکه کل حاکمیت بر خود سخت بگیرد و از مجموعه زائد سازمان‌های بخش عمومی بکاهند.

 منبع:https://www.netshahr.com