مشارکت های عمومی-خصوصی آینده زیرساخت پایدار هستند.

مشارکت های عمومی-خصوصی آینده زیرساخت پایدار هستند.

در قالب تلاش موسسه Veolia North America و مدرسه وارتون برای راهبری محیط زیست جهانی (Global Environmental Leadership) (IGEL)، گزارشی برای نمایش موفقیت و پتانسیل آینده مشارکت ­­های عمومی-خصوصی برای ایجاد راه­حل ­های پایدار برای نیازمندی­های زیرساختی ملی منتشر شده است. در این گزارش اشاره شده است که با توجه به قبض 6/3 میلیارد دلاری برای به روزرسانی زیرساخت آمریکا، چگونه یک مشارکت عمومی-خصوصی می­تواند برای کنار آمدن با ملاحظات مالی و شرایط موجود به کار گرفته شود.

علاوه بر ملاحظات مالی موجود، برای رویارویی با شرایط بد آب و هوایی و تغییرات شدید آب و هوایی، جوامع نیازمند زیرساخت پایدارتری هستند. این مورد شامل امکاناتی است که برای جوامعی که در طی سالیان اخیر دارای چالش­های اقتصادی، اجتماعی و محیطی بوده­ اند، طراحی شده است.

به گفته ژوآن اسپیگوناردو، مدیر ارشد توسعه کسب و کار در برنامه IGEL، "چالش­های زیرساختی که با آن­ها مواجه هستیم به خوبی شناسایی شده ­اند ولی به نظر می­ رسد که تمرکز بر محدودیت­های مالی بوده است". به منظور اینکه زیرساخت پایدار و دوام­­ پذیر باشد، نیازمند این هستیم که بر عناصر بحرانی تخصص عملیاتی تمرکز کنیم. از همکاری با Veolia North America بسیار خرسندیم، موسسه­ای که به خوبی نشان داده است که مدل PPP تا چه میزان می­تواند برای سرمایه­گذاری­های طولانی­مدت شهری مفید باشد.

شهرهای سراسر جهان برای سرمایه­­گذاری­های طولانی­ مدت و تخصص عملیاتی که لازمه این راه ­حل­ها می ­باشند، به سمت مشارکت­های عمومی-خصوصی گرایش پیدا کرده ­اند. طبق گزارش 2016 موسسه PwC، "گستره کاربرد PPP هم­ اکنون به بیش از 20 ایالت رسیده است، که بسیاری از آن­ها تا قبل از این، تجربه استفاده از مشارکت­های عمومی-خصوصی را نداشته­ اند.

بررسی مدرسه کندی هاروارد، تعداد 40 مشارکت عمومی-خصوصی زیرساختی را با ارزش بیش از 39 میلیارد دلار در بازه زمانی 2014 تا 2015 را در کشور آمریکا، گزارش کرده است. در گزارش IGEL توصیه شده است که تمامی ایالات از نوآوری­ها و راه ­حل­های پایدار مشارکت­های عمومی-خصوصی استفاده کنند.

به گفته جان گیبسون، EVP و COO کسب و کارهای شهری و تجاری Veolia North America، "با افزایش هرساله تعداد و اندازه مشارکت­های عمومی-خصوصی و وضع قوانین اصلی مربوط به زیرساخت، هم­ اکنون زمان این است که بر رشد و توسعه مشارکت­های موفق تمرکز شود".

نوآوری در سلامت

در کانادا پروژه سلامت CHUM با ارزش 2 میلیارد دلار، به عنوان بزرگترین پروژه سلامت آمریکای شمالی مطرح شده است. با ترکیب سه بیمارستان قدیمی، CHUM نه تنها قادر خواهد بود که خدمات یکپارچه را به صدها هزار بیمار ارائه دهد، بلکه این امکان فراهم خواهد شد که 40 درصد صرفه­ جویی در انرژی حاصل شده و تولید گازهای گلخانه­ ای بیش از 40000 تن کاهش یابد.

جلوگیری از هدررفتن فاضلاب

در هونولولو هاوایی، تاسیسات تصفیه فاضلاب باعث کاهش آلودگی اقیانوس و افزایش دسترسی­ پذیری به آب آشامیدنی شده است. این امر به موجب توافق مشارکت عمومی-خصوصی 20 ساله، 140 میلیون دلاری حاصل شده است و این امکان فراهم شده است که صرفه ­جویی 35 میلیون دلاری در پیاده­ سازی این تاسیسات حاصل شود. پروژه­ های بازیافت آب، برای افزایش منابع آب آشامیدنی و کاهش آلودگی مورد استقبال قرار گرفته­ اند.

منبع:http://www.sustainablebrands.com/news_and_views/collaboration/sustainable_brands/public-private_partnerships_are_future_sustainable_i