لزوم مشارکت بهتر بین فراهم کنندگان عمومی و خصوصی خدمات بهداشتی

لزوم مشارکت بهتر بین فراهم کنندگان عمومی و خصوصی خدمات بهداشتی

به گفته وزیر بهداشت سنگاپور آقای چی هونگ، این امر باعث رشد منابع محدود بخش عمومی و اتکای بیشتر بر توانمندی­ های بخش خصوصی خواهد شد.

سخنرانی آقای چی در گردهمایی برگزار شده توسط گروه پزشکی تامسون با همکاری شورای ارتقاء سلامت (HPB) ایراد شد. این اولین بار است که یک فراهم کننده خصوصی خدمات بهداشتی با HPB همکاری می­کند.

برنامه شرکت تامسون مبتنی بر راه­ اندازی اپلیکیشن موبایلی است که از سیستم HealthHub شورای ارتقاء سلامت برای مقاله­ های بهداشتی استفاده می­کند. همچنین این اپلیکیشن به بیماران شرکت تامسون این امکان را خواهد داد که سوابق پزشکی و قرارهای پزشکی خود را دنبال کنند.

آقای چی، مشارکت را یک شروع خوب دانست و بر نقش وزارت بهداشت در شرکت دادن تمامی فراهم کنندگان خدمات بهداشتی در پروژه سوابق پزشکی الکترونیکی ملی (NEHR) تاکید کرد.

به گفته آقای چی، به اشتراک گذاری داده­ های بیماران، مشارکت­ های عمومی-خصوصی را تسهیل خواهد کرد.

به گفته مدیر عامل شرکت تامسون، آقای کوئِک "با ایجاد مشارکت بین بخش­ های عمومی و خصوصی، می­توانیم میانگین زمان انتظار را برای بیماران به میزان قابل توجهی کاهش دهیم". وی افزود که " NEHR مثالی از یک توانمندساز محسوب می­ شود، زیرا امکان جابجایی سوابق پزشکی را بین بخش­ های عمومی و خصوصی فراهم می­کند".

آقای کوئِک افزود: درحالیکه گروه تامسون هم اکنون عضو NEHR نمی­باشد، ولی در حال به روزرسانی نرم­ افزارهای خود برای سازگاری با پایگاه داده ملی می­ باشد و هم اکنون در حال مذاکره با وزارت بهداشت برای عضویت در این سیستم هستیم.

تا کنون چندین مشارکت­ عمومی-خصوصی همانند طرح یاری سلامت جامعه (CHAS) شکل گرفته است که هدف آن استفاده بیماران کم درآمد از کارت­های درمان CHAS با یارانه­ های پزشکی  می­ باشد.

همچنین مشارکت بین وزارت بهداشت و گروه پزشکی رافلز (Raffles) امکان دسترسی راحت ­تر بیماران به خدمات تصادف و اورژانس را فراهم می ­کند. بیماران اورژانسی در صورت دسترسی راحت­ تر به بیمارستان­ های خصوصی هدایت می­ شوند، ولی هزینه ­های مشابه با بیمارستان­ های دولتی را پرداخت می­ کنند.به گفته آقای چی، "باید سامانه سلامت خود را برای مدت­ های طولانی­ تر دوام­ پذیر کنیم تا بتوانیم خدمات مراقبتی با کیفیت را در آینده به بیماران ارائه دهیم- این امر مستلزم تغییر سامانه سلامت کنونی می­باشد".

منبع:http://www.channelnewsasia.com/news/singapore/calls-for-stronger-partnership-between-public-private-healthcare-9464806